Музика | Новости
Почетна » Новости » Музика

Музика

Лана Дел Реј и The Weeknd со романтичен спот за дуетот „Lust for Life“
Лана Дел Реј

Лана Дел Реј и The Weeкnd танцуваат на знакот Холивуд и уживаат во погледот кон Лос Анџелес во спотот за нивниот дует „Lust for Life“.

„Coachella — Woodstock in My Mind“: Слушнете ја новата песна на Лана Дел Реј
Лана Дел Реј

Лана Дел Реј им подари нова музика на своите фанови. Популарната пејачка ја објави песната „Coachella — Woodstock in My Mind“.

 
Заљубени авантуристи: Шакира и Пике се забавуваат во нејзиниот нов спот за „Me Enamoré“
Шакира и Пике

Шакира го објави новиот спот за „Me Enamoré“, песната која ја напиша за својата љубов Жерар Пике...

 
ВИДЕО: Спотот на Мајли Сајрус за песната „Malibu“ посветена на нејзиниот свршеник Лиам Хемсворт
Мајли Сајрус

Мајли Сајрус го објави спотот за својата најнова песна „Malibu“, во која пее за својот свршеник Лиам Хемсворт. Погледнете го.

 
Хрватска, Бугарија, Романија... Настапите на вторите десет финалисти на Евровизија 2017
Финалисти

Погледнете ги настапите на финалистите од втората полуфинална евровизиска вечер.

 
ВИДЕО: Настапите на сите македонски претставници на Евровизија досега
Тоше Проески

Вечерва ќе биде второто полуфинале на Евровизија 2017. На музичкиот натпревар, кој оваа година се одржува...

 
Грција, Австралија, Шведска... Првите десет финалисти на Евровизија 2017
Евровизија

Синоќа во Киев, Украина, се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија 2017. Во Меѓународниот изложбен...

 
Магијата на старото Скопје во новиот спот на Дани
Дани

Дани ќе разбуди носталгија кај скопјани. Македонската пејачка го објави спотот за „Нема две“, а видеото ја прикажува магијата на градот во минатото.

 
ВИДЕО: Ед Ширан се забавува со актерката Сирша Ронан во спотот за „Galway Girl“
Сирша Ронан и Ед Ширан

Актерката Сирша Ронан го поведе Ед Ширан на луда прошетка низ ирскиот град Галвеј во спотот за песната „Galway Girl“.

 
Спотот на Селена Гомез и Kygo потсетува колку може животот да се промени за само една секунда
Спотот за It Ain't Me

Селена Гомез и Kygo го објавија спотот за нивната заедничка песна „It Ain't Me“. Моќниот видеозапис е болен...

   
Страница 1 од 59

Анкета

Анкета
Каква беше 2016 година за вас?
  • 21%
  • 44%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 11348 гласа)

Цитат

Да бидеш себеси во свет кој константно се обидува да те претвори во нешто друго е најголемото постигнување.

Ралф Валдо Емерсон

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.