ФОТО: 18-годишната сестра на Дуа Липа во фотосесија за својата прва модна колекција
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: 18-годишната сестра на Дуа Липа во фотосесија за својата прва модна колекција

ФОТО: 18-годишната сестра на Дуа Липа во фотосесија за својата прва модна колекција

Рина Липа заплива во дизајнерските води. 18-годишната сестра на Дуа Липа креираше модна колекција во соработка со брендот Nasty Gal.

Колекцијата се состои од 30 модели и е инспирирана од модата во 90-тите години. Фотосесијата била снимена на Venice Beach во Лос Анџелес.

Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа

„Бев прилично стереотипно девојче кое ја сакаше розовата боја, но сега се променив. Низ годините бев под различни влијанија и сега секогаш избирам поурбан изглед, поколоритен“ – вели Рина, која е и модел, актерка и танчарка.

Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа

ВИДЕО

Дуа и Рина Липа по потекло се од Косово.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9314 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?