ФОТО: 18-годишната сестра на Дуа Липа во фотосесија за својата прва модна колекција
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: 18-годишната сестра на Дуа Липа во фотосесија за својата прва модна колекција

ФОТО: 18-годишната сестра на Дуа Липа во фотосесија за својата прва модна колекција

Рина Липа заплива во дизајнерските води. 18-годишната сестра на Дуа Липа креираше модна колекција во соработка со брендот Nasty Gal.

Колекцијата се состои од 30 модели и е инспирирана од модата во 90-тите години. Фотосесијата била снимена на Venice Beach во Лос Анџелес.

Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа

„Бев прилично стереотипно девојче кое ја сакаше розовата боја, но сега се променив. Низ годините бев под различни влијанија и сега секогаш избирам поурбан изглед, поколоритен“ – вели Рина, која е и модел, актерка и танчарка.

Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа Рина Липа

ВИДЕО

Дуа и Рина Липа по потекло се од Косово.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8605 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.