Фит бабичка вежба пилатес и на 82 години и е вистинска инспирација
Почетна » Новости » Занимливости » Фит бабичка вежба пилатес и на 82 години и е вистинска инспирација

Фит бабичка вежба пилатес и на 82 години и е вистинска инспирација

Џини е супер фит бабичка. И покрај тоа што чекори во деветтата деценија од животот, таа не престанува да вежба пилатес.

82-годишната жена од Калифорнија инспирира и одушевува со челичната волја за непрекинато тренирање и во екот на пандемијата со коронавирусот.

Видеата од нејзините вежби ги споделува сопственичката на фитнес центарот каде тренира Џини.

„Неверојатна“, „Ова е одлично, сакам да бидам како неа кога ќе пораснам“ и „Оваа дама е вистинска инспирација“ се само дел од позитивните коментари кои пристигнуваат на адреса на Џини, која започнала да вежба на 39-годишна возраст.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 686 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.