Почетна » Здравје

Здравје

Хронична опструктивна белодробна болест (ХОББ) – видови, причини за појава, симптоми и третман
ХОББ

Хронична опструктивна белодробна болест (ХОББ) е група на белодробни заболувања кои го отежнуваат дишењето...

Како да го намалите ризикот од кардиоваскуларни болести?
Совети за здравјето

Јадете здрави и урамнотежени оброци. Здравата исхрана треба да вклучува широк спектар на непреработена и свежа храна...

 
Д-р Живорад Коцевски: Синдром на карпален тунел - симптоми, причини, дијагностика и лекување
Рака

Синдромот на карпален тунел е најчеста форма на периферна компресивна невропатија, која настанува како последица...

 
Д-р Марија Костадиновска: Што се ментални болести, како да препознаете влошено ментално здравје и што да преземете?
Ментално здравје

Менталното здравје ја вклучува нашата емоционална, психолошка и социјална благосостојба. Тоа влијае на начинот...

 
Ешерихија коли во урината: Симптоми, причини и третман
Д-р Катерина Ристоска

Д-р Катерина Ристоска објаснува како доаѓа до појава на ешерихија коли во урината, кои се симптомите и како се лекува.

 
Синдром на полицистични јајници – причини, компликации и решенија
Интимно

Синдром на полицистични јајници (PCOS –polycystic ovarial syndrome) е гинеколошко хормонално заболување кое...

 
Д-р Александар Милосављевиќ: Сè што треба да знаете за хипертрофична кардиомиопатија
Проблеми со срцето

Кардиомиопатиите претставуваат хетерогена група на заболувања на срцевиот мускул кои што се поврзани со механички...

 
Д-р Живорад Коцевски: Дипитренова контрактура – симптоми, третман и компликации
Рака

Дипитренова контрактура претставува скршеница на шаката при што прстите се свиткани кон дланката со неможност...

 
Д-р Катерина Ристоска: Како да знаете дека имате проблем со бубрезите и како да се грижите за нивното здравје?
Д-р Катерина Ристоска

Д-р Катерина Ристоска објаснува како да знаете дали имате оштетување или проблеми со бубрезите и како да се грижите за нивното здравје.

 
8 совети како да го подобрите емоционалното здравје
Емоционално здравје

За едно лице да биде во форма важна е не само физичката туку и психолошката состојба. Човек е комплетно здрав...

   
Страница 1 од 28

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 25%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3442 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.