Почетна » Убавина и мода » Мода » 9 зимски трендови во уличниот стил на модните блогерки

9 зимски трендови во уличниот стил на модните блогерки

Зимата губи од својата сила. Но, пред да ѝ кажете „збогум“, преостануваат шест седмици во кои сè уште имате шанса да нурнете во зимската гардероба и да склопите модни комбинации кои гласно ќе зборуваат за вашето чувство за стил, а притоа ќе сведочат за вашата информираност за најактуелните трендови.

Денес правилата изумираат во светот на модата, а сè почесто трендовите се создаваат токму на улиците од лицата кои умеат да се изразуваат преку облеката и не си ја ограничуваат фантазијата.

Модните блогерки имаат сè поголемо влијание во модната индустрија. Нивното мислење одекнува во ушите на креаторите и стилистите, а нивниот стил фасцинира и инспирира. Па, време е да го пренасочиме вниманието од манекенките и модните писти кон младите дами кои неуморно изненадуваат со комбинации што веднаш го зграбуваат погледот.

Низ зимскиот моден избор на славните блогерки невозможно е да не се забележат неколку силни трендови:

Шик шешири

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Искинати фармерки/„Машки“ фармерки

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Бунтовнички моторџиски (кожени) јакни

Улична мода Улична мода Улична мода

Дамски волуменозни здолништа

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Смели „кожени“ панталони

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Акцент на незаборавни палта

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Топли плетени блузи/џемпери

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Крзнени елеци

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Впечатливи високи чизми

Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода Улична мода

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.