Јуда | Соновник
Соновник

Јуда

Треба повеќе да им верувате на луѓето и да научите да ги прифаќате нивните совети.

Ако вие сте Јуда

Ќе бидете предадени од ваша блиска личност.

Ако разговарате со Јуда

Ќе ја изгубите довербата во блиска личност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18564 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?