Палата | Соновник
Соновник

Палата

Ќе бидете почитувани и ценети во општеството.

Ако имате палата

Внимавајте! Многумина ви завидуваат.

Ако купувате палата

Ќе имате многу проблеми поради вашата горделивост.

Ако ви подарат палата

Ви претстои неочекувана радост.

Ако градите палата

Ќе остварите заработка.

Ако живеете во палата

Ќе се збогатите.


Разрушена палата

Ќе ја изгубите власта која ја имате во моментот.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6588 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.