„Имавме многу компликации“: Серена Вилијамс сподели видео и фотографија со новородената ќеркичка
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Имавме многу компликации“: Серена Вилијамс сподели видео и фотографија со новородената ќеркичка

„Имавме многу компликации“: Серена Вилијамс сподели видео и фотографија со новородената ќеркичка

Серена Вилијамс и Алексис Оханијан пред една недела станаа родители на девојче.

35-годишната тенисерка сподели слатка фотографија со новородената ќеркичка и видео снимено по нивното заминување од болница.

„Запознајте ја Алексис Олимпија Оханијан Џуниор“ – напиша Вилијамс во описот на фотографијата.

Во видеозаписот, успешната спортистка вели: „Ја напуштаме болницата по 6-7 дена. Помина долго време, имавме многу компликации, но видете што добивме – добивме ќеркичка.“

Девојчето се родило на 1 септември и било тешко 3,1 килограми.

ВИДЕО

Целосното видео ја прикажува бременоста на Серена и доаѓањето на свет на малата Алексис Олимпија.

Ова ќе биде прво дете на Вилијамс и 33-годишниот коосновач на Reddit, кои се верија на крајот од минатата година. Тие ја потврдија својата врска пред јавноста во октомври 2015 година.

Серена Вилијамс
Серена и Алексис

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8790 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.