Почетна » Забава » Слободно време

Слободно време

Прекрасна идеја: Велигденска декорација од лушпи од јајца која можете да ја направите сами
Велигден

Дознајте како да направите венец од лушпи од јајца за Велигден.

Честитајте од срце: Пораки за Среќна Нова година
2023 година

Честитајте им ја со стил 2023 година на луѓето кои ги сакате. Еве прекрасни пораки.

 
За поубава празнична трпеза: Идеи за виткање на салфетки
Салфетки

Естетиката на празничната трпеза игра голема улога кога сакате да ги импресионите вашите гости во периодот...

 
Лебдечки свеќи, куќарки што светат: Новогодишни украси кои можете да ги направите сами
Новогодишни украси

Новогодишното украсување веќе започна во некои домови. Бидејќи се наоѓаме сред економска криза...

 
Омилени на трпезата: Елкички со лиснато тесто во солена и слатка варијанта
Елки со лиснато тесто

Во потрага сте по хит закуска која ќе биде ем вкусна, ем ќе ја разубавува празничната трпеза? Тогаш...

 
Идеална за празнични дружби: Капрезе салата сервирана во форма на бастунче
Капрезе салата

Капрезе салатата може да биде послужена и во празнично издание. Бројни видеа...

 
Како да направите слатки закуски во форма на божиќен венец?
Закуска

Ни претстои празничен период, па многумина веќе започнаа со собирање на рецепти со кои ќе...

 
Идеи како да си направите голема празнична панделка на вратата
Празнична панделка

Еве како да си направите голема панделка за украсување на влезната врата за празниците.

 
„Butter board“: Најновиот тренд за сервирање на мезе-даска
Butter Board

Периодов, социјалните мрежи се преплавени со идеи за сервирање на мезе-даска на нов интересен...

 
Календар со неработни денови за 2023 година
Календар

Еве кои ќе бидат неработни денови во 2023 година, испланирајте во кои продолжени викенди ќе уживате годинава.

   
Страница 1 од 8

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.