Шминка

Мејкап трендови – есен/зима 2013
Мејкап трендови

Шминката за новата сезона оди во крајности – од една страна силно привлекува природниот минималистички изглед, а од...

Мејкап трендови – пролет/лето 2013
Мејкап трендови

Кадифени усни, кожа бакната од сонцето, крилест поглед со ајлајнер, пастелна розова деликатност, аква очи, мат кожа...

 
8 топ мејкап трендови – пролет/лето 2012
Мејкап тренд

Надополнети со одредена доза на едноставност, елеганција и романтика, новите трендови кај шминката се пред сè женствени и...

 
5 грешки кои ги правиме во процесот на разубавување
Убава жена

Жените денес се преплавени со совети за убавина и во тој вртлог од информации лесно е да се занемарат оние совети од кои...

 
10 мејкап совети и трикови кои вреди да ги знаете
Жена што се шминка

Жените инвестираат многу време во секојдневните ритуали за разубавување. За да заштедите од времето предвидено за шминкање...

 
7 безвременски мејкап изгледи
Мачкини очи

Трендовите во шминката доаѓаат молскавично брзо и понекогаш заминуваат уште пред да успееме да трепнеме...

 
Мејкап трендови – есен/зима 2011-2012
Шминка

Мејкап артистите ги покажаа своите замисли и визии за шминката за наредната сезона и освен силно акцентирање на одредени...

 
10 тренди предлози за шминка за очи
Шминка за очи

Најдобриот мејкап изглед за вас можете да го пронајдете само преку експериментирање. Па, посегнете по вашата колекција и пробајте...

 
Шминка – трендови за пролет/лето 2011
Шминка – трендови за пролет/лето 2011

Мејкап трендовите за сезоната пролет/лето 2011 се исто толку интересни и колоритни како и модните трендови. Ако сте...

 
Неодоливи црвени усни – вашиот моден адут
Жена со црвени усни

Црвената е несомнено моќна боја, а кога е нанесена на усните таа е знак на храброст, доминантност, сексапил, женственост...

   
Страница 1 од 3

ПРЕПОРАЧАНО од FACEBOOK

Анкета

Анкета
Дали некогаш сте изневериле некого?
  • 46%
  • 54%
Се испраќа...

(Вкупно: 13758 гласа)

Цитат

Секоја будала знае дека мажите и жените размислуваат различно понекогаш, но најголемата разлика е следнава: Мажите забораваат, но никогаш не простуваат, а жените простуваат, но никогаш не забораваат.

Роберт Џордан

Виц

Попе, пред свадбата со жена ми имавме секс по 15 пати на ден. Грев ли е тоа?

– Да синко, лажењето е голем грев.