Шминка

Како правилно да ги чистите четките за шминка?
Жена со четка за шминка

Четките се неопходни алатки за беспрекорно нанесување на шминката, но колку што можат да бидат полезни за разубавување...

Шест пати погусти трепки со новата маскара Big&Daring на Avon
Маскара Big&Daring

Козметичката компанија AVON ја најавува новата маскара Big&Daring со нова, иновативна формула за 6 пати погусти...

 
AVON LUXE – блескава шминка со допир на луксуз
AVON LUXE

Кога е во прашање гламурозниот изглед, изборот на вистинската шминка и фризура е исто толку важен како и изборот...

 
Мејкап трендови – пролет/лето 2014
Мејкап трендови

Декоративната козметика која ќе привлекува во текот на топлите месеци следи привлечен микс од трендови кои беа актуелни во...

 
Мејкап трендови – есен/зима 2013
Мејкап трендови

Шминката за новата сезона оди во крајности – од една страна силно привлекува природниот минималистички изглед, а од...

 
Мејкап трендови – пролет/лето 2013
Мејкап трендови

Кадифени усни, кожа бакната од сонцето, крилест поглед со ајлајнер, пастелна розова деликатност, аква очи, мат кожа...

 
8 топ мејкап трендови – пролет/лето 2012
Мејкап тренд

Надополнети со одредена доза на едноставност, елеганција и романтика, новите трендови кај шминката се пред сè женствени и...

 
5 грешки кои ги правиме во процесот на разубавување
Убава жена

Жените денес се преплавени со совети за убавина и во тој вртлог од информации лесно е да се занемарат оние совети од кои...

 
10 мејкап совети и трикови кои вреди да ги знаете
Жена што се шминка

Жените инвестираат многу време во секојдневните ритуали за разубавување. За да заштедите од времето предвидено за шминкање...

 
7 безвременски мејкап изгледи
Мачкини очи

Трендовите во шминката доаѓаат молскавично брзо и понекогаш заминуваат уште пред да успееме да трепнеме...

   
Страница 1 од 3

ПРЕПОРАЧАНО од FACEBOOK

Анкета

Анкета
Дали сте религиозни?
  • 83%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 3543 гласа)

Цитат

Ако Велигден може да ни пренесе некаква порака денес, тогаш тоа е следнава: Можеш да ја ставиш вистината во гроб, но таа нема да остане таму. Можеш да ја распнеш на крст, да ја завиткаш во чаршаф и да ја замолчиш во гроб, но таа ќе воскресне.

Клеренс Хол

Виц

Маж чита весник и ѝ вели на жена си:

– Знаеш што пишува тука!? Дека мажите во просек изговараат околу 2200 збора дневно, а жените 4400!

А жената рамнодушно му враќа:

– Тоа е така затоа што секогаш мора сè да ви се повторува по двапати.

Мажот:

– Што?