Коса

Идеи за невестински фризури со бисери
Фризури со бисери

Бисерите се симбол на елеганција, нежност и префинетост. Овој уникатен накит е единствен кој изгледа...

Плетенки, шик марами, пунџи: Фризури за на плажа и за летните излегувања
Фризури

Инспирирајте се од следниве идеи за фризури за вашето следно одење на езеро или море.

 
Брзи и лесни фризури за шик летен изглед од Никол Сајоти
Никол Сајоти

Инспирација за брзи и лесни фризури од блогерката Никол Сајоти.

 
„Балонесто“ коњско опавче повторно хит кај фризурите: Еве варијации како да го стилизирате
Мелиса Кук

Блогерката Мелиса Кук во видео туторијал покажува четири варијации на „балонесто“ коњско...

 
Предлог фризури: Есенски трендови за стилизирање на косата
Фризури

Погледнете кои трендови за стилизирање на косата ќе доминираат оваа есен.

 
Туторијали: Фризури за совршен изглед за празничните забави
Фризура

Избегајте од стилизирањето на косата кое е типично за вас и во празничниот период експериментирајте со нови...

 
6 фризури кои ќе ја одбележат 2019 година според врвна стилистка
Фризури

Стилистката за коса Линда де Зеув за InStyle ги прогнозира трендовите кои ќе ја одбележат 2019 година.

 
ДНК плетенка – новиот летен хит кај фризурите
ДНК плетенка

ДНК плетенка е фризура која ќе посакате да го надополнува вашиот стајлинг ова лето...

 
Туторијали за фризури за девојки кои немаат вешти прсти
Фризура

Жешките денови се пред нас, па секоја девојка е во потрага по фризури кои ќе ѝ помогнат во текот...

 
Видео туторијал: 5 лесни и забавни фризури за на плажа
Кејли Мелиса

Во екот на летната сезона, Кејли Мелиса создаде туторијал за брзи фризури за деновите поминати на плажа.

   
Страница 1 од 5

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.