ВИДЕО: Трејлер за биографскиот филм за Толкин, авторот на „Хобитот“ и „Господарот на прстените“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Трејлер за биографскиот филм за Толкин, авторот на „Хобитот“ и „Господарот на прстените“

ВИДЕО: Трејлер за биографскиот филм за Толкин, авторот на „Хобитот“ и „Господарот на прстените“

Животната приказна на Џ. Р. Р. Толкин ќе биде раскажана на големото филмско платно.

Биографскиот филм „Tolkien“ го прикажува возбудливиот живот на познатиот автор и искуствата и случките кои му влијаеле при создавањето на неговите најпознати дела „Господарот на прстените“ и „Хобитот“.

Главните улоги им припаѓаат на Николас Холт, кој го глуми самиот Толкин, и Лили Колинс, која влегува во улогата на неговата сопруга Едит Мери Брет.

Премиерата е закажана за 10 мај оваа година.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 68%
  • 14%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 5717 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.