ВИДЕО: Трејлер за биографскиот филм за Толкин, авторот на „Хобитот“ и „Господарот на прстените“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » ВИДЕО: Трејлер за биографскиот филм за Толкин, авторот на „Хобитот“ и „Господарот на прстените“

ВИДЕО: Трејлер за биографскиот филм за Толкин, авторот на „Хобитот“ и „Господарот на прстените“

Животната приказна на Џ. Р. Р. Толкин ќе биде раскажана на големото филмско платно.

Биографскиот филм „Tolkien“ го прикажува возбудливиот живот на познатиот автор и искуствата и случките кои му влијаеле при создавањето на неговите најпознати дела „Господарот на прстените“ и „Хобитот“.

Главните улоги им припаѓаат на Николас Холт, кој го глуми самиот Толкин, и Лили Колинс, која влегува во улогата на неговата сопруга Едит Мери Брет.

Премиерата е закажана за 10 мај оваа година.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4770 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?