Чуден свет | Новости
Почетна » Новости » Чуден свет

Чуден свет

Монструозно: Мајка од Србија се породила дома и го фрлила бебенцето во контејнер
Србија

Монструозната постапка на мајка од Белград ја разгневи балканската јавност.

ВИДЕО: Руски свештеник агресивно крштеваше испаничено бебе, заслужено е суспендиран
Русија

Видео од крштевање на бебе ја потресе руската јавност. Снимката беше објавена од револтираните родители кои споделија...

 
Лавина остри реакции за онлајн туторијал кој ги подучува муслиманите како треба да ги тепаат своите жени
Абад Ал-Азиз Ал-Казраж Ал-Ансари

Онлајн туторијал, кој ги подучува муслиманите како да ги тепаат своите жени според исламот, ја разбуди лутината на многумина.

 
Мајка од Кина го разбесни светот откако ја удри со клоца 3-годишната ќерка зашто не позирала додека работела како модел
Мајка и ќерка

Снимка од Кина на која жена удира со клоца мало девојче забрзано се шири на интернет и поттикнува остри...

 
Јајце го сруши рекордот за најлајкувана Instagram фотографија кој ѝ припаѓаше на Кајли Џенер
Instagram

Се прашувате која е најлајкуваната фотографија на Instagram? Не е стилска комбинација, егзотична дестинација или слатко бебе... туку обично јајце.

 
ВИДЕО: Свештеник му удира шлаканица на бебенце за време на крштевање, родителите шокирани
Свештеник

Агресивен свештеник наиде на најостри критики затоа што се осмели да му удри шлаканица на расплакано бебенце.

 
Видео од агресивно крштевање во православна црква наиде на остри критики
Поп

Видео, во кое поп насилно трипати потопува мало бебенце во вода, наиде на остри критики онлајн.

 
Видео кое ја потресе Турција: Мајка безмилосно ја тепа 2-годишната ќеркичка
Мајка тепа ќерка

Видео снимка, на која мајка безмилосно ја тепа малата ќеркичка, ја потресе турската јавност...

 
„Дали си ти нормален?“: Татко од Украина доби остри критики заради видео во кое лудо врти и лула бебенце
Кирил Стремоусов

Кирил Стремоусов наиде на многу негативни коментари по објавувањето на видео во кое сред шума ѝ прави екстремни „вежби“ на малата ќерка.

 
Светот го обиколи веста дека девојка направила 50 операции за да личи на Анџелина Џоли, на крајот таа призна дека лажела
Сахар Табар

Илјадници луѓе од целиот свет беа шокирани од фотографиите на млада девојка која тврдеше дека направила 50 пластични...

   
Страница 1 од 10

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 10188 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?