Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

Од идеја до реализација: Вработени во ⋮IWConnect во соработка со „Деца“ донираа опрема за сензорна соба преку криптовалути
IWConnect донација

Лицата од Центарот за лица со интелектуална и физичка попреченост од Битола конечно добија сензорна соба.

Македонката Катерина Шиповиќ победи на Белградскиот ултрамаратон, истрча над 211 км за 24 часа
Катерина Шиповиќ

Македонката Катерина Шиповиќ победи на 24-часовната трка Шри Чинмој во Белград и постави нов национален рекорд.

 
Дијамантите на Божиновски часовници и накит на 44. издание на Фестивалот за филмска камера „Браќа Mанаки”
Јелена Јованова

Прославувајќи ја ноќта на кинематографите во Битола, на црвениот тепих поминаа неколку светски...

 
Министерката Бисера Костадиновска Стојчевска елегантна на црвениот тепих на „Браќа Манаки“
Бисера Костадиновска Стојчевска

Бисера Костадиновска Стојчевска присуствуваше на отворањето на Интернационалниот фестивал на филмската камера...

 
КЦ Магаза во Битола ги отвори вратите за програмата На Кино па Олабај со Манаки ОФФ
Браќа Манаки

Манаки офф и оваа година е програма која ја надополнува фестивалската програма на Меѓународниот фестивал...

 
Стево Пендаровски и Елизабета Ѓеоргиевска елегантни на прием организиран од Џо и Џил Бајден
Стево Пендаровски и Елизабета Ѓеоргиевска

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓеоргиевска позираа со Џо и Џил Бајден на прием во Њујорк.

 
dm ќе донира повеќе од 3 милиони денари за реализација на 6 проекти за унапредување на женското здравје!
dm

Како дел од конкурсот на dm - {ЗАЕДНО} за подобро утре, компанијата ќе поддржи шест општествено одговорни проекти...

 
„Макпетрол“: Потребно е заедно да кренеме глас против булингот
Крени глас против врсничкото насилство

Физичкото, вербалното, односно, психичкото, социјалното и сајбер-насилството се дел од животот на децата...

 
Македонската прва дама се сретна со Натали Портман, зборуваа за насилството врз жените и девојките
Елизабета Ѓоргиевска

Елизабета Ѓоргиевска се сретна со Натали Портман и разговараа за елиминирањето на насилството врз жените и девојките.

 
„Не само што ме силуваше, туку и ме истепа“: Потресна исповед на Милена Радуловиќ на судењето на учителот по глума
Милена Радуловиќ

Милена Радуловиќ на суд сведочеше против учителот за глума кој ја силувал на 17-годишна возраст.

   
Страница 1 од 153

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.