Актуелно | Новости
Почетна » Новости » Актуелно

Актуелно

ВО ЖИВО: Прес на министерот за здравство Венко Филипче (1 јуни)
Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција за најновата ситуација со коронавирусот во нашата држава.

Нови податоци: 89 новозаболени, 17 оздравени и 7 смртни случаи од коронавирус кај нас
Коронавирус

Состојбата со коронавирусот во нашата држава загрижува, бидејќи бројката на новозаболени и починати...

 
Најнова состојба: Дури 62 новозаразени, 17 оздравени и 2 починати од коронавирус во Македонија
Коронавирус

Министерството за здравство објави дека во нашата држава има 62 нови лица позитивни на КОВИД-19.

 
Нова состојба: 35 новозаразени, 19 оздравени и 5 починати од коронавирус кај нас
Коронавирус

Најновите податоци од Институтот за јавно здравје покажуваат дека во нашата држава има 35 новозаболени од КОВИД-19.

 
Најнови податоци: Дури 52 новозаболени, 30 оздравени и 4 починати од коронавирус
Ковид-19 податоци

Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие се регистрирани 52 лица заразени со новиот коронавирус.

 
38 новозаразени, 16 оздравени и 3 починати од коронавирус во нашата држава
Ковид-19 податоци

Министерството за здравство соопшти дека во изминатото деноноќие се регистрирани 38 лица заразени со новиот коронавирус SARS-CoV-2.

 
25 новозаразени, 17 оздравени и 3 починати од коронавирус во нашата држава
Ковид-19 податоци

Бројот на заболени од КОВИД-19 расте. Министерството за здравство објави дека во изминатите 24 часа имаме...

 
Се укинува полицискиот час, кафулињата и рестораните ќе работат од четврток, засега нема датум за отворање на границите
Ковид-19 податоци

Владата на денешната седница ги разгледа предлозите од Комисијата за заразни болести...

 
Нови податоци: 16 новозаразени,14 оздравени и 3 починати од коронавирус кај нас
Ковид-19 податоци

Во нашата држава, во изминатите 24 часа се регистрирани 16 нови случаи на КОВИД-19.

 
21 новозаболен и 17 оздравени, нема смртен случај од коронавирус кај нас
ковид-19 податоци

Според најновото соопштение на Министерството за здравство, денес Институтот за...

   
Страница 1 од 16

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6344 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“