Колумни
Почетна » Колумни

Колумни

DIY: Сензорни шишиња, тегли и кеси со материјали од домот за стимулација на сетилата на децата

Денес ќе говорам за сензорни игри кои можеме да ги направиме и сами, со материјали од домот. Девојките обожаваат...

Кои играчки се вистинскиот избор за моето дете?

Живееме во динамично време каде понудата на играчки за најмалите е драстично зголемена во однос на онаа која нам ни беше...

 
Пак ли со тоа шлакутниците!? Рецепт за кинетички песок со 2 состојки кои ги има во секој дом

Сензорните игри во домот се често критикувани и одбегнувани, сосема неосновано според мене, поради нередот кој го оставаат...

 
Како да започнам со активности за моето дете?

Совети како да ја стимулираме фината моторика кај децата.

 
Што кога отсуството на говор е само симптом, не и дијагноза?

Започнувам со една приказна чиј почеток ниту јас сама не успевам да го лоцирам. Затоа ќе започнам говорејќи за неа. Мојата прва љубов...

 
Од спознавање до дијагноза

Започнувам со една приказна чиј почеток ниту јас сама не успевам да го лоцирам. Затоа ќе започнам говорејќи за неа. Мојата прва љубов...

 
Едно е, ама како да се три

Дали некогаш сте се почувствувале вака? Денес имам три деца, да. Не ги гледам како шест, ниту како девет. Туку баш како три...

 
Каде го влечкаш детето, ќе се испоразболи?!!

Сензорната интеграција е невролошки процес каде преку соодветно организирање на сетилните дразби кои сме ги примиле преку сетилата за вид, слух, вкус, мирис, тактилното...

 
Колумна: Сензорна интеграција

Сензорната интеграција е невролошки процес каде преку соодветно организирање на сетилните дразби кои сме ги примиле преку сетилата за вид, слух, вкус, мирис, тактилното...

 
Смрт на пријателка ја натера мајка ми да престане да пуши, не чекајте да ви се случи истото

Не чекај блиска личност да ги затвори очите за ти да ги отвориш твоите. Направи нешто со кое ќе можеш...

   
Страница 1 од 18

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4245 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.