ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче за ситуацијата со коронавирусот (19 март, 18 часот)
Почетна » Новости » Актуелно » ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче за ситуацијата со коронавирусот (19 март, 18 часот)

ВО ЖИВО: Прес на министерот Венко Филипче за ситуацијата со коронавирусот (19 март, 18 часот)

Министерот за здравство Венко Филипче одржува прес-конференција со најновите информации за ситуацијата со коронавирус во земјава.

Прес на Венко Филипче, 18 часот

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3339 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?