Новости
Почетна » Новости

Новости

Елегантна дама меѓу куп мажи: Брижит Макрон со сопругот и фудбалерите славеше за победата на Франција
Брижит Макрон

Брижит Макрон го придружуваше сопругот за прославата со фудбалерите во Елисејската палата.

Меланија Трамп префинета во жолта креација од Гучи по повод средбата на Доналд со Владимир Путин
Трамп

Меланија Трамп го продолжува успешниот моден маратон. Првата дама на САД пристигна во Хелсинки во деловен....

 
Две легенди: 72-годишната Шер и 69-годишната Мерил Стрип на премиерата на „Mamma Mia 2“
Mamma Mia

Две легенди од светот на шоу-бизнисот ја раздрмаа светската премиера на продолжението на „Mamma Mia“.

 
Танцот на шампионите: Новак Ѓоковиќ и Анџелик Кербер прославија за победите на Вимблдон
Ѓоковиќ и Кербер

Новак Ѓоковиќ и Анџелик Кербер се новите победници на Вимблдон. Српскиот тенисер по четврти пат победува на престижниот...

 
Природна и елегантна: Јелена Ѓоковиќ во бел фустан и со минимална шминка со Новак на свеченост по Вимблдон
Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ ја освои својата четврта победничка титула на Вимблдон. Српскиот тенисер со своите колеги...

 
Колинда со насмевки и солзи ги бодреше и тешеше хрватските фудбалери, освои многу срца со непосредноста
Колинда Грабар-Китаровиќ

Хрватска можеби не го освои Мундијалот, но освои милиони срца низ светот, исто како и Колинда Грабар-Китаровиќ.

 
Кристијано Роналдо со Џорџина и семејството уживаше во Грција пред и официјално да премине во Јувентус
Роналдо

Пред да го започне новото поглавје од успешната кариера, Кристијано Роналдо со најблиските беше на релаксиран одмор во Грција.

 
Војвотката Кетрин во жолто на машкото финале на Вимблдон откако со Меган Маркл шармираа на женското финале
Кетрин и Меган на Вимблдон

Војвотката Кетрин во живо го проследи финалето на Вимблдон и во женска и во машка конкуренција...

 
18 години по разводот: Деми Мур пријателски го исмејуваше Брус Вилис со кого беше во брак 12 години
Деми Мур и Брус Вилис

Деми Мур се шегуваше на сметка на својот поранешен сопруг Брус Вилис, а потоа тие топло се прегрнаа на сцената.

 
ВИДЕО: Ера Истрефи, Вил Смит и Ники Џем ја забавуваа публиката на затворањето на Мундијалот
Ера Истрефи, Вил Смит и Ники Џем

Косоварката Ера Истрефи настапи со Вил Смит и Ники Џем на затворањето на Светското првенство во фудбал во Русија.

   
Страница 1 од 1365

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за новото име Република Северна Македонија?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 8798 гласа)

Цитат

Понекогаш твојата среќа е изворот на твојата насмевка, но понекогаш насмевката може да биде изворот на твојата среќа.

Тик Нјат Хан

Виц

Кога жена вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема НОВИ алишта.

Кога маж вели дека нема што да облече, тоа значи дека нема ЧИСТИ алишта.