Месечен хороскоп – ЈУНИ, 2020 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ЈУНИ, 2020

Месечен хороскоп – ЈУНИ, 2020

Јуни ќе нè поттикне да бидеме попретпазливи на секое поле во животот. Уште две други планети (Меркур и Нептун) ќе ѝ се придружат на армијата ретроградни планети составена од Венера, Јупитер, Сатурн и Плутон.

Ова е месец во кој треба внимателно да ги разгледуваме и анализираме нашите планови и екстремно внимателно да ги избираме кажаните зборови, затоа што конфликтите потешко ќе се разрешуваат.

Ќе имаме и две еклипси, што значи дека ни претстојат ненадејни случувања, но и соочување со препреки. За среќа, пандемијата сите нè научи да бидеме флексибилни и брзо да се адаптираме на промените, па предизвиците сега не треба толку многу да нè плашат.

Најсреќни од новите небесни поместувања и случувања ќе бидат БЛИЗНАЦИТЕ и РАКОВИТЕ.

Датум Случување
5 јуни☽ Настапува полна месечина во стрелец
18 јуниМеркур преминува во ретроградно движење во рак
20 јуниСонцето влегува во рак
21 јуни☽ Настапува млада месечина во рак
23 јуниНептун преминува во ретроградно движење во риби
25 јуниВенера преминува во директно движење во близнаци
28 јуниМарс влегува во овен

Табела: најважните датуми за месец јуни и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9618 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.