Месечен хороскоп – ЈУНИ, 2018 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ЈУНИ, 2018

Месечен хороскоп – ЈУНИ, 2018

Јуни ќе ни донесе многу ведрина, желба за дружење и бескрајни дискусии. Додека небесните тела транзитираат низ секторот на комуникацијата, забавите и прославите ќе зачестат. Не се изненадувајте ако непрекинато имате поводи за дотерување и наздравување.

Венера, планетата на љубовта, во втората половина на месецот ќе патува низ лав, будејќи ја страста во секој од нас. Нè очекува жежок почеток на летото.

Сепак, јуни ни припрема и предизвици. До крајот на месецот, ПЕТ планети ќе се движат ретроградно, што значи дека треба да успориме со темпото со кое се движиме, повеќе да планираме, а помалку да скокаме во акција. Ретроградниот Марс ќе нè направи покомпетитивни, но и посклони кон кавги.

БЛИЗНАЦИТЕ и РАКОВИТЕ ќе бидат најсреќни во претстојните месец дена.

Датум Случување
12 јуниМеркур влегува во рак
13 јуни☽ Настапува млада месечина во близнаци
14 јуниВенера влегува во лав
19 јуниНептун преминува во ретроградно движење во риби
21 јуниСонцето влегува во рак
26 јуниМарс преминува во ретроградно движење во водолија
28 јуни☽ Настапува полна месечина во јарец
29 јуниМеркур влегува во лав

Табела: најважните датуми за месец јуни и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8512 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.