Месечен хороскоп – јуни, 2017 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – јуни, 2017

Месечен хороскоп – јуни, 2017

Јуни конечно ќе внесе позитивна динамика. Очекувајте промени кои ќе ве радуваат и ќе ви ја потенцираат убавата страна на животот.

Емоциите ќе бидат наши главни двигатели, па кога е во прашање борбата помеѓу срцето и разумот, овој месец главен победник ќе биде срцето.

Венера, планетата на љубовта и убавината, ќе нè научи да се цениме себеси и бескомпромисно да им ја подаруваме љубовта само на лица кои навистина знаат колку вредиме.

Јупитер, планетата на среќата, ќе го прекине ретроградното движење, дозволувајќи ни да ризикуваме и да уживаме во поголеми финансиски награди.

БЛИЗНАЦИТЕ и РАКОВИТЕ ќе почувствуваат на своја кожа најмногу бенефиции од новите небесни случувања.

Датум Случување
4 јуниМарс влегува во рак
6 јуниВенера влегува во бик
7 јуниМеркур влегува во близнаци
9 јуни☽ Настапува полна месечина во стрелец
9 јуниЈупитер преминува во директно движење во вага
16 јуниНептун преминува во ретроградно движење во риби
21 јуниСонцето влегува во рак
21 јуниМеркур влегува во рак
24 јуни☽ Настапува млада месечина во рак

Табела: најважните датуми за месец јуни и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6071 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“