Месечен хороскоп – јуни, 2015 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – јуни, 2015

Месечен хороскоп – јуни, 2015

Планетите прогнозираат возбудлив месец. Венера, планетата на љубовта, убавината и хармонијата, ќе ни донесе многу страст и желба за зближување.

Заедничкото патување на Сонцето, Меркур и Марс ќе нѐ поттикне да се изразуваме поотворено. Сепак ретроградното движење на Меркур, ќе нѐ потсети на моменти да се цензурираме себеси. Во првите 12 дена од месецов внимавајте на важните документи и правете копии од битни електронски податоци.

Три планети (Меркур, Нептун и Сатурн) ќе се движат ретроградно, што значи дека се зголемуваат шансите за обновување на стари врски или за појава на љубовни проблеми поради бивши партнери.

Близнаците најмногу ќе го почувствуваат позитивното влијание на планетите, а кон крајот на месецов и раковите ќе започнат да ги живеат своите „5 минути“.

Датум Случување
2 јуни☽ Настапува полна месечина во стрелец
5 јуниВенера влегува во лав
12 јуниМеркур преминува во директно движење во близнаци
12 јуниНептун преминува во ретроградно движење во риби
15 јуниСатурн влегува во шкорпија (ретроградно)
16 јуни☽ Настапува млада месечина во близнаци
21 јуниСонцето влегува во рак
24 јуниМарс влегува во рак

Табела: најважните датуми за месец јуни и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19985 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?