Месечен хороскоп – ЈУЛИ, 2020 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ЈУЛИ, 2020

Месечен хороскоп – ЈУЛИ, 2020

Јули најавува позитивни промени, а со оглед на тоа што јуни нè научи на поголема флексибилност, сега ќе ги прифатиме промените со раширени раце.

До 12 јули Меркур, планетата на комуникацијата, ќе се движи ретроградно, создавајќи потешкотии со патување и технологија. Во овој период, важно е да бидеме повнимателни со документи и податоци, бидејќи можни се загуби. Откако Меркур ќе се врати во директно движење, ќе забележиме драстично намалување на несогласувањата и олеснување при исполнувањето на зацртаните планови, особено ако тие се поврзани со патување.

Повеќе планети се во три од кардиналните знаци, односно овен, рак и јарец, па нè очекува период исполнет со силни емоции и бестрашно искажување на ставови. На 22 јули Сонцето ќе започне едномесечно патување низ лав, зголемувајќи ја возбудата во нашите животи.

Најсреќни овој месец ќе бидат РАКОВИТЕ и ЛАВОВИТЕ.

Датум Случување
2 јулиСатурн со ретроградно движење влегува во јарец
5 јули☽ Настапува полна месечина во јарец
12 јулиМеркур преминува во директно движење во рак
20 јули☽ Настапува млада месечина во рак
22 јулиСонцето влегува во лав

Табела: најважните датуми за месец јули и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 12%
  • 51%
Се испраќа...

(Вкупно: 8180 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.