Месечен хороскоп – ЈУЛИ, 2019 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ЈУЛИ, 2019

Месечен хороскоп – ЈУЛИ, 2019

Копнеете по возбуда, динамични промени и нови почетоци? Јули е месецот кој ќе ве израдува и ќе ви ги исполни желбите.

Повеќе планети и Сонцето ќе патуваат низ лав, качувајќи ја страста на максимум. Овој месец ќе се раѓаат врски и ќе се зацврстуваат постоечките, а многумина ќе доживеат романтична авантура за паметење.

На 2 јули ќе настапи млада месечина и целосно затемнување на Сонцето, па овој ден ќе биде среќен за многу од нас, особено за припадничките на понежниот пол. На 16 јули ќе имаме и делумно затемнување на Месечината, што значи дека позитивните промени само ќе се множат.

Негативната вест овој месец е ретроградното движење на Меркур, планетата на комуникацијата од 8 јули до 1 август. Тоа значи дека големи се шансите за непотребни расправии и губење на значајни документи или податоци. Ако патувате, по неколку пати проверувајте дали имате сè што ви е потребно. Правете копии на сите важни дигитални податоци, за да си заштедите главоболки.

Најсреќни овој месец ќе бидат РАКОВИТЕ и ЛАВОВИТЕ.

Датум Случување
2 јулиМарс влегува во лав
2 јули☽ Настапува млада месечина во рак (целосно затемнување на Сонцето)
3 јулиВенера влегува во рак
8 јулиМеркур започнува да се движи ретроградно во лав
16 јули☽ Настапува полна месечина во јарец (делумно затемнување на Месечината)
19 јулиМеркур со ретроградно движење влегува во рак
23 јулиСонцето влегува во лав
28 јулиВенера влегува во лав

Табела: најважните датуми за месец јули и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6659 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“