Месечен хороскоп – ЈУЛИ, 2018 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ЈУЛИ, 2018

Месечен хороскоп – ЈУЛИ, 2018

2 еклипси и 5 планети во ретроградно движење. Јули ќе биде сè само здодевен НЕ.

Големи промени ненадејно ќе се вгнездуваат во нашите животи. Време е за смели потези и брзо прилагодување на новитетите.

На 10 јули Јупитер ќе го прекине ретроградното движење и ќе го забрза остварувањето на наши големи желби.

Овој месец ќе се случи и феномен на небото, наречен „крвава месечина“. Имено, вечерта на 27 јули ќе настапи полна месечина во водолија, а ќе се случи и тотална лунарна еклипса, кое ќе биде најдолгото затемнување на Месечината во 21 век. Помрачувањето на Месечината ќе трае речиси 103 минути, што е само за 4 минути помалку од времето што најмногу може да трае една лунарна еклипса.

РАКОВИТЕ и ЛАВОВИТЕ ќе бидат најсреќни овој месец.

Датум Случување
10 јулиВенера влегува во девица
10 јулиЈупитер го прекинува ретроградното движење во шкорпија
13 јули☽ Настапува млада месечина во рак (парцијална соларна еклипса)
22 јулиСонцето влегува во лав
26 јулиМеркур започнува да се движи ретроградно во лав
27 јули☽ Настапува полна месечина во водолија (тотална лунарна еклипса)

Табела: најважните датуми за месец јули и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1143 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.