Месечен хороскоп – јули, 2017 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – јули, 2017

Месечен хороскоп – јули, 2017

Јули ќе биде релаксиран месец. Ниту една планета нема да започне да се движи ретроградно, оставајќи ни простор да воздивнеме без драма.

На ред се летни авантури и љубовни моменти за паметење. Дуото Сонце-Марс кое прво ќе патува низ рак ќе нè потсети на важноста на семејството, а во последните десет дена од месецот ќе нè фрли на луд ролеркостер за да ни даде огромна доза адреналин и еуфорија.

РАКОВИТЕ и ЛАВОВИТЕ најмногу ќе го почувствуваат позитивното движење на небесните тела.

Датум Случување
5 јулиВенера влегува во близнаци
6 јулиМеркур влегува во лав
9 јули☽ Настапува полна месечина во јарец
20 јулиМарс влегува во лав
22 јулиСонцето влегува во лав
23 јули☽ Настапува млада месечина во лав
26 јулиМеркур влегува во девица
31 јулиВенера влегува во рак

Табела: најважните датуми за месец јули и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5818 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“