Месечен хороскоп – јули, 2016 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – јули, 2016

Месечен хороскоп – јули, 2016

Нè очекува релаксиран месец. Небесните тела ќе нè ослободат од драматични ситуации и ќе нè поттикнат да се фокусираме на најблиските.

Патувањето на Венера, Сонцето и Меркур низ лав ќе ни ги зачини љубовните животи. За многумина јули ќе биде низа од летни авантури и возбудливи љубовни игри.

Раковите и лавовите ќе бидат најнаградени од планетите.

Датум Случување
4 јули☽ Настапува млада месечина во рак
12 јулиВенера влегува во лав
14 јулиМеркур влегува во лав
20 јули☽ Настапува полна месечина во јарец
22 јулиСонцето влегува во лав
29 јулиУран преминува во ретроградно движење во овен
30 јулиМеркур влегува во девица

Табела: најважните датуми за месец јули и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 698 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.