Месечен хороскоп – јули, 2015 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – јули, 2015

Месечен хороскоп – јули, 2015

Јули носи многу промени, бидејќи нè очекува значајно разместување на небесните тела.

Две полни месечини, пет планети во ретроградно движење – започнува период на изненадувања, пресврти и предизвици.

Планетите ќе нè научат да балансираме помеѓу дисциплинираноста и спонтаноста и да уживаме, без да забораваме дека реалноста не е розова како нашите фантазии.

Очекувајте бурен завршеток на месецот. Пет планети се движат ретроградно, враќајќи стари љубови и нерасчистени проблеми и исправувајќи нè пред бизнис и љубовни предизвици.

Датум Случување
2 јули☽ Настапува полна месечина во јарец
8 јулиМеркур влегува во рак
16 јули☽ Настапува млада месечина во рак
19 јулиВенера влегува во девица
23 јулиСонцето влегува во лав
23 јулиМеркур влегува во лав
25 јулиВенера преминува во ретроградно движење во девица
26 јулиУран преминува во ретроградно движење во овен
31 јули☽ Настапува полна месечина во водолија
31 јулиВенера влегува во лав (ретроградно)

Табела: најважните датуми за месец јули и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?