Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ЈАНУАРИ, 2023

Месечен хороскоп – ЈАНУАРИ, 2023

Нè очекува позитивен старт на 2023 година! Три планети ќе го прекинат ретроградното движење во текот на јануари и ќе ни направат простор за промени со кои ќе се гордееме.

На љубовен план, романтичната Венера ќе нè поттикне да бидеме поспонтани и посветено да ја обновуваме љубовната искра.

Динамичниот Марс на 12 јануари ќе го прекине ретроградното движење и ќе стави крај на расправии предизвикани од љубомора или тензија стимулирана од наметнување на ставови.

Откако на 18 јануари и Меркур ќе премине во директно движење, ќе исчезнат многу конфликти и веќе нема да имаме проблеми со одложени патувања, губење на важни документи и сл.

И револуционерниот Уран ќе го прекине ретроградното движење, забрзувајќи го нашиот прогрес на поле кариера.

Најсреќни ќе бидат ЈАРЦИТЕ и ВОДОЛИИТЕ.

Датум Случување
3 јануариВенера влегува во водолија
7 јануари☽ Настапува полна месечина во рак
12 јануариМарс преминува во директно движење во близнаци
18 јануариМеркур преминува во директно движење во јарец
20 јануариСонцето влегува во водолија
21 јануари☽ Настапува млада месечина во водолија
22 јануариУран преминува во директно движење во бик
27 јануариВенера влегува во риби

Табела: најважните датуми за месец јануари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.