Месечен хороскоп – ЈАНУАРИ, 2021 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ЈАНУАРИ, 2021

Месечен хороскоп – ЈАНУАРИ, 2021

Јупи! Конечно заврши годината која сакаме да потони во заборав и јануари веќе ни носи нова позитивна енергија.

Неколку клучни моменти месецов ќе ни покажат дека новата година ќе ни биде многу, многу подобра.

Две недели (од 14 до 30 јануари) ниту една планета нема да се движи ретроградно. Ќе испаруваат препреки и проблеми и ќе дојде до реализирање на големи планови кои стагнирале.

На 28 јануари ќе има полна месечина, но и средба на Јупитер и Сонцето. Овој ден според астрологијата се смета за најсреќен ден во 2021 година.

Венера ќе ни покаже дека сериозноста е секси. Стабилните врски ќе бидат во фаза на љубовна ренесанса, а овој месец ќе донесе и многу нови љубовни сојузи со потенцијал да траат и траат...

Најсреќни ќе бидат ЈАРЦИТЕ и ВОДОЛИИТЕ.

Датум Случување
6 јануариМарс влегува во бик
8 јануариМеркур влегува во водолија
8 јануариВенера влегува во јарец
13 јануари☽ Настапува млада месечина во јарец
14 јануариУран преминува во директно движење во бик
19 јануариСонцето влегува во водолија
28 јануари☽ Настапува полна месечина во лав
30 јануариМеркур започнува со ретроградно движење во водолија

Табела: најважните датуми за месец јануари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6550 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.