Месечен хороскоп – ЈАНУАРИ, 2020 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ЈАНУАРИ, 2020

Месечен хороскоп – ЈАНУАРИ, 2020

Желни за новитети и експериментирање – вака ќе ја започнеме новата деценија.

Енергичниот Марс ќе нè поттикне да газиме на непознат терен и да бараме промени на секое поле во животот. Во јануари ќе се убедиме дека ризикувањето понекогаш многу се исплатува.

На 11 јануари Уран ќе го прекине ретроградното движење, создавајќи многу поволни услови за финансиски напредок.

Најсреќни овој месец ќе бидат ЈАРЦИТЕ и ВОДОЛИИТЕ!

Датум Случување
3 јануариМарс влегува во стрелец
10 јануари☽ Настапува полна месечина во рак
11 јануариУран преминува во директно движење во бик
13 јануариВенера влегува во риби
16 јануариМеркур влегува во водолија
20 јануариСонцето влегува во водолија
24 јануари☽ Настапува млада месечина во водолија

Табела: најважните датуми за месец јануари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3238 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?