Месечен хороскоп – јануари, 2017 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – јануари, 2017

Месечен хороскоп – јануари, 2017

Новата календарска година ќе не исполни со надеж за подобра иднина и со ентузијазам за промени кај себе и во нашата околина.

Секоја година започнува со патување на Сонцето во дисциплинираниот јарец, поттикнувајќи нè да си поставуваме големи и амбициозни цели. Само напред, подгответе листа со „новогодишни резолуции“ и веднаш фрлете се во акција.

Венера, планетата на љубовта, хармонијата и убавината, речиси цел месец ќе престојува во риби, ставајќи акцент на духовната поврзаност во врската и потрагата по сродна душа.

Меркур, планетата на комуникацијата, до 8 јануари ќе се движи ретроградно, па сите треба да броиме до 3 пред да изговараме коментари кои имаат потенцијал да преминат во расправија. Не ризикувајте и ставете деликатен филтер на усните во правата седмица од месецов.

На 19 јануари Сонцето ќе премине во водолија, зачестувајќи ги хуманитарните активности и давајќи им сила на активистите.

Јарците ќе бидат ѕвезди во текот на јануари, но и водолиите ќе почувствуваат многу позитивни промени.

Датум Случување
3 јануариВенера влегува во риби
4 јануариМеркур со ретроградно движење преминува во стрелец
8 јануариМеркур преминува во директно движење во стрелец
12 јануари☽ Настапува полна месечина во рак
12 јануариМеркур влегува во јарец
19 јануариСонцето влегува во водолија
27 јануари☽ Настапува млада месечина во водолија
28 јануариМарс влегува во овен

Табела: најважните датуми за месец јануари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6700 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“