Месечен хороскоп – јануари, 2016 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – јануари, 2016

Месечен хороскоп – јануари, 2016

Јануари ни носи позначајно раздвижување на планетите, што ќе резултира со чести промени, пресврти и изненадувања.

Венера ќе нè поттикне да гледаме на љубовта со отворен ум и да научиме да ѝ се препуштаме на спонтаноста. Присуството на сексапилниот Марс во шкорпија ќе нè потсети на важноста на физичкото зближување и разголувањето на душата за зајакнувањето на една врска.

Меркур ќе нè исправи пред предизвици поврзани со комуникацијата, бидејќи со своето ретроградно движење ги зголемува шансите за расправии, недоразбирања, одложувања на патувања и губење на важни информации.

Јарците ќе бидат ѕвезди во текот на јануари, но и водолиите ќе почувствуваат многу позитивни промени.

Датум Случување
2 јануариМеркур влегува во водолија
3 јануариМарс влегува во шкорпија
5 јануариМеркур преминува во ретроградно движење во водолија
7 јануариЈупитер преминува во ретроградно движење во девица
8 јануариМеркур влегува во јарец (ретроградно)
10 јануари☽ Настапува млада месечина во јарец
20 јануариСонцето влегува во водолија
23 јануариВенера влегува во јарец
24 јануари☽ Настапува полна месечина во лав
25 јануариМеркур преминува во директно движење во јарец

Табела: најважните датуми за месец јануари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8610 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.