Месечен хороскоп – јануари, 2015 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – јануари, 2015

Месечен хороскоп – јануари, 2015

Јануари најавува оптимистичка година, исполнета со возбуда, успеси и љубов. Небесните тела најмногу ќе патуваат низ водолија, поттикнувајќи нè да уживаме во дружењето и групните активности.

Венера ќе ја испрати својата романтична магија, додека Меркур со своето ретроградно движење ќе ни ја отежни комуникацијата во последните десет дена од месецов.

Планетите најмногу ќе ги израдуваат јарците и водолиите.

Датум Случување
3 јануариВенера влегува во водолија
5 јануариМеркур влегува во водолија
5 јануари☽ Настапува полна месечина во рак
12 јануариМарс влегува во риби
20 јануариСонцето влегува во водолија
20 јануари☽ Настапува млада месечина во водолија
21 јануариМеркур преминува во ретроградно движење во водолија
27 јануариВенера влегува во риби

Табела: најважните датуми за месец јануари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19990 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?