Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2023

Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2023

Нè очекува мирно небо и спокоен месец. Ниту една планета нема да се движи ретроградно во февруари, па можеме да воздивнеме со олеснување.

Сонцето најголем дел од месецот ќе го помине во водолија и ќе ја истакне нашата индивидуалност, но и нашата хуманост.

Венера ќе нè потсети колку е важно да ги лекуваме старите љубовни рани за да направиме простор за нови, посреќни поглавја, а Меркур ќе ја акцентира нашата слобода при изразувањето.

Најсреќни во текот на февруари ќе бидат ВОДОЛИИТЕ и РИБИТЕ.

Датум Случување
5 февруари☽ Настапува полна месечина во лав
11 февруариМеркур влегува во водолија
18 февруариСонцето влегува во риби
20 февруари☽ Настапува млада месечина во риби
20 февруариВенера влегува во овен

Табела: најважните датуми за месец февруари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.