Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2021 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2021

Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2021

Февруари ќе ни донесе стабилност и доза безгрижност по каква што копнееме.

Венера, планетата на љубовта и Сонцето ќе патуваат низ водолија, засилувајќи ни ја иновативноста. Ќе бидеме поотворени за новитети, а акцент ќе ставиме на најсилните пријателства. Ќе зачестат авантуристичките врски без обврзување.

Меркур, планетата на комуникацијата, до 21 февруари ќе се движи ретроградно, што значи дека зголемен е ризикот од недоразбирања поради лош избор на зборови, губење на важни документи или одложување на веќе испланирани патувања.

Најсреќни овој месец ќе бидат ВОДОЛИИТЕ, но и РИБИТЕ ќе добијат убава најава за прекрасниот период кој ги очекува.

Датум Случување
1 февруариВенера влегува во водолија
11 февруари☽ Настапува млада месечина во водолија
18 февруариСонцето влегува во риби
21 февруариМеркур преминува во директно движење во водолија
25 февруариВенера влегува во риби
27 февруари☽ Настапува полна месечина во девица

Табела: најважните датуми за месец февруари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1143 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.