Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2020 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2020

Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2020

Февруари е како создаден за љубов, барем во првата половина. И да не беше Денот на вљубените, овој период ќе ѝ беше посветен на љубовта, благодарение на претстојните движења на небесните тела.

Во првата половина на месецот, страсниот Марс ќе ни подари безгрижност и желба за авантури, романтичната Венера ќе ни го разгори огнот во нас и ќе ни покаже колку силна може да биде љубовта кога ќе се ослободиме од ограничувањата, а Сонцето ќе нè научи дека слободоумноста понекогаш е многу секси.

Во втората половина од февруари, ќе се насочиме повеќе кон работа и сериозност. Ова е време за големи професионални подвизи.

Сепак, треба да имаме на ум дека од 17 февруари Меркур ќе се движи ретроградно, што значи дека е зголемена веројатноста од губење на важни документи и податоци, недоразбирања и одложени патувања/планови.

Најсреќни ќе бидат ВОДОЛИИТЕ и РИБИТЕ.

Датум Случување
3 февруариМеркур влегува во риби
7 февруариВенера влегува во овен
9 февруари☽ Настапува полна месечина во лав
16 февруариМарс влегува во јарец
17 февруариМеркур започнува да се движи ретроградно во риби
19 февруариСонцето влегува во риби
23 февруари☽ Настапува млада месечина во риби

Табела: најважните датуми за месец февруари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3562 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?