Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2019 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2019

Месечен хороскоп – ФЕВРУАРИ, 2019

Најкраткиот месец во годината ни носи не многу големи, но посакувани промени. На крајот на февруари, сите ќе бидеме задоволни кога ќе погледнеме наназад.

Ова е одличен месец за љубов – за стабилни и долги врски, а не за турбулентни љубовни авантури. Огнениот Марс во текот на првата половина од месецот ќе патува во овен, засилувајќи на страста низ нашите вени. Откако на Денот на вљубените Марс ќе го продолжи патувањето во бик, нагло ќе порасне желбата за спојување со личност со која би го поминале остатокот од животот.

Сонцето ќе нè потсетува на важноста на добрите пријателства, а Меркур ќе ни помогне да ги негуваме тие скапоцени врски.

ВОДОЛИИТЕ и РИБИТЕ најмногу ќе бидат опсипани од позитивното влијание на небесните тела.

Датум Случување
3 февруариВенера влегува во јарец
4 февруари☽ Настапува млада месечина во водолија
10 февруариМеркур влегува во риби
14 февруариМарс влегува во бик
19 февруариСонцето влегува во риби
19 февруари☽ Настапува полна месечина во девица

Табела: најважните датуми за месец февруари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18660 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?