Месечен хороскоп – февруари, 2017 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – февруари, 2017

Месечен хороскоп – февруари, 2017

Февруари ќе биде возбудлив месец. Енергичниот танц на романтичната Венера и огнениот Марс во овен ќе ја разбуди страста и темпераментноста во нас. Не само што ќе бидеме посклони да ги отвораме нашите срца, туку и ќе бидеме посмели во барањата и стремежот кон исполнување на нашите желби.

Нè очекуваат две еклипси (лунарна на 11 февруари и соларна на 26 февруари). Тоа значи неочекувани настани, пресврти, откривање на тајни. Соларната еклипса за повеќе среќници ќе значи и спојување со сродна душа.

Најзадоволни овој месец ќе бидат водолиите и рибите, бидејќи ќе почувствуваат силно позитивно влијание од небесните тела.

Датум Случување
3 февруариВенера влегува во овен
6 февруариЈупитер преминува во ретроградно движење во вага
7 февруариМеркур влегува во водолија
11 февруари☽ Настапува полна месечина во лав
18 февруариСонцето влегува во риби
26 февруариМеркур влегува во риби
26 февруари☽ Настапува млада месечина во риби

Табела: најважните датуми за месец февруари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6069 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“