Месечен хороскоп – февруари, 2017 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – февруари, 2017

Месечен хороскоп – февруари, 2017

Февруари ќе биде возбудлив месец. Енергичниот танц на романтичната Венера и огнениот Марс во овен ќе ја разбуди страста и темпераментноста во нас. Не само што ќе бидеме посклони да ги отвораме нашите срца, туку и ќе бидеме посмели во барањата и стремежот кон исполнување на нашите желби.

Нè очекуваат две еклипси (лунарна на 11 февруари и соларна на 26 февруари). Тоа значи неочекувани настани, пресврти, откривање на тајни. Соларната еклипса за повеќе среќници ќе значи и спојување со сродна душа.

Најзадоволни овој месец ќе бидат водолиите и рибите, бидејќи ќе почувствуваат силно позитивно влијание од небесните тела.

Датум Случување
3 февруариВенера влегува во овен
6 февруариЈупитер преминува во ретроградно движење во вага
7 февруариМеркур влегува во водолија
11 февруари☽ Настапува полна месечина во лав
18 февруариСонцето влегува во риби
26 февруариМеркур влегува во риби
26 февруари☽ Настапува млада месечина во риби

Табела: најважните датуми за месец февруари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?