Месечен хороскоп – февруари, 2016 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – февруари, 2016

Месечен хороскоп – февруари, 2016

Февруари е месец на стабилноста. Не нè очекува драматично раздвижување на небесните тела, па не ни претстојат големи промени.

Венера, планетата на љубовта, убавината и хармонијата, во првата половина од месецов ќе патува низ јарец, потенцирајќи ја привлечноста на долгите и стабилни врски. Во втората половина на февруари, Венера ќе премине во водолија и ќе нè потсети колку многу е важно со љубовните партнери да бидеме пред сè добри пријатели.

Амбициозниот Марс ќе го продолжи своето патување низ девица, па ќе бидат ценети организираноста и точноста. Внимавајте на секој детаљ и успехот нема да ве заобиколи.

Водолиите и јарците најмногу ќе го чувствуваат позитивното влијание од планетите. Во последната седмица од месецов, рибите ќе се радуваат на наклонетоста на Сонцето.

Датум Случување
8 февруари☽ Настапува млада месечина во водолија
13 февруариМеркур влегува во водолија
17 февруариВенера влегува во водолија
19 февруариСонцето влегува во риби
22 февруари☽ Настапува полна месечина во девица

Табела: најважните датуми за месец февруари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 4245 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.