Месечен хороскоп – февруари, 2015 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – февруари, 2015

Месечен хороскоп – февруари, 2015

Во текот на февруари нема позначајно раздвижување на небесните тела. Сепак, тоа не значи дека не нè очекуваат возбудливи случувања.

Мошне интересно е заедничкото патување на романтичната Венера и енергичниот Марс. Љубовното дуо ќе ја интензивира страста и ќе ги зачести романтичните средби на кои долго време ќе се сеќаваме со притаена насмевка на лицето.

Меркур, планетата на комуникацијата, до 11 февруари ќе продолжи да се движи ретроградно, што значи дека нема да нè одминат недоразбирањата. Исто така, во првите десет дена од месецов можно е да дојде до одложување на патувања, губење на важни документи или проблеми со електрични апарати.

Најзадоволни од новите патувања на планетите ќе бидат припадниците на зодијачките знаци водолија и риби, но и овните ќе почувствуваат големо позитивно влијание.

Датум Случување
4 февруари☽ Настапува полна месечина во лав
11 февруариМеркур преминува во директно движење во водолија
19 февруариСонцето влегува во риби
19 февруари☽ Настапува млада месечина во водолија
20 февруариМарс влегува во овен
20 февруариВенера влегува во овен

Табела: најважните датуми за месец февруари и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19989 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?