Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – СЕПТЕМВРИ, 2023

Месечен хороскоп – СЕПТЕМВРИ, 2023

Септември ќе биде владеан од ретроградното движење на дури ШЕСТ планети. Иако ќе наидеме на предизвици и се советува да го забавиме темпото, сепак ќе видиме многу светли точки.

Првата убава вест е што на 4 септември Венера, планетата на љубовта, ќе го прекине ретроградното движење, давајќи ни нови дози романтика и страст. Очекувајте нови додворувачи, незаборавни бакнежи и неочекувани авантури.

Меркур во првата половина на месецот ќе ни носи одложени патувања, проблеми со губење на податоци или документи, или пак, влошена комуникација. Откако на 15 септември Меркур ќе премине во директно движење, ќе испарат комуникациските проблеми и непосакуваните недоразбирања.

Сонцето на 23 септември ќе ја осветли вага и ќе ги направи врските постабилни и посериозни. Ако сте сингл, отворете го срцето и дајте им шанса на оние кои не ги сметате за ваш тип. Ќе се изненадите од привлечноста која може да ја имаат оние кои се поразлични од вашата замисла за идеален партнер.

Најсреќни овој месец ќе бидат ДЕВИЦИТЕ и ВАГИТЕ.

Датум Случување
4 септемвриВенера преминува во директно движење во лав
4 септемвриЈупитер преминува во ретроградно движење во бик
15 септемвриМеркур преминува во директно движење во девица
15 септември☽ Настапува млада месечина во девица
23 септемвриСонцето влегува во вага
29 септември☽ Настапува полна месечина во овен

Табела: најважните датуми за месец септември и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.