Месечен хороскоп – СЕПТЕМВРИ, 2020 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – СЕПТЕМВРИ, 2020

Месечен хороскоп – СЕПТЕМВРИ, 2020

Септември гледајте го како предвесник на добри вести.

Јупитер, планетата на среќата и богатството, и Сатурн, нарекуван и планета-учител, ќе ги прекинат ретроградните движења, отстранувајќи многу пречки пред реализацијата на нашите големи планови. Сонувајте амбициозно и скокајте во акција без страв.

Венера ќе нè потсети на убавината на љубовта и моќта на романтичните партнерства. Два е подобро од еден, нели? Бидејќи планетата на љубовта ќе патува низ лав, страста и силните чувства лесно ќе излегуваат на површина.

Енергичниот Марс на 10 септември ќе започне да се движи ретроградно, што значи дека ќе доаѓаат до израз тврдоглавоста, темпераментноста и љубомората. Никогаш не реагирајте со „вжештена“ глава. Бројте до 10 пред да кажете што било кога сте во расправија или желни да „расчистите сметки“ со некого.

ДЕВИЦИТЕ и ВАГИТЕ ќе почувствуваат најсилно позитивно влијание од небесните тела.

Датум Случување
2 септември☽ Настапува полна месечина во риби
5 септемвриМеркур влегува во вага
6 септемвриВенера влегува во лав
10 септемвриМарс преминува во ретроградно движење во овен
13 септемвриЈупитер преминува во директно движење во јарец
17 септември☽ Настапува млада месечина во девица
22 септемвриСонцето влегува во вага
27 септемвриМеркур влегува во шкорпија
29 септемвриСатурн преминува во директно движење во јарец

Табела: најважните датуми за месец септември и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 702 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.