Месечен хороскоп – СЕПТЕМВРИ, 2018 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – СЕПТЕМВРИ, 2018

Месечен хороскоп – СЕПТЕМВРИ, 2018

Нè очекува мирен месец, кога ќе можеме да се посветиме на детално преуредување и организирање на нашите животи. Едноставно ќе го мразиме хаосот и под влијание на планетите, ќе се фокусираме да бидеме најдобрата верзија од себеси.

Сатурн на 6 септември ќе го прекине петмесечното ретроградно движење и ќе ни помогне да го забрзаме професионалниот напредок.

Мошне возбудлив ден ќе биде 9 септември, кога ќе настапи млада месечина во девица, а романтичната Венера ќе започне да патува низ заводливата шкорпија, која управува со интензивните емоции. Страста ќе нè надвладее, а Купидон активно ќе стрела со љубовни стрели.

ДЕВИЦИТЕ и ВАГИТЕ ќе бидат најнаградени од најновите поместувања на небесните тела.

Датум Случување
6 септемвриМеркур влегува во девица
6 септемвриСатурн преминува во директно движење во јарец
9 септемвриВенера влегува во шкорпија
9 септември☽ Настапува млада месечина во девица
11 септемвриМарс влегува во водолија
22 септемвриМеркур влегува во вага
23 септемвриСонцето влегува во вага
25 септември☽ Настапува полна месечина во овен

Табела: најважните датуми за месец септември и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.