Месечен хороскоп – септември, 2017 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – септември, 2017

Месечен хороскоп – септември, 2017

Септември ќе нè врати во реалноста, односно кон установените рутини и навики. Доволно долго забушававме, па ќе го завршиме летото со прилагодување кон построги ритуали.

Мошне возбудлив ден ќе биде 20 септември, кога ќе настапи млада месечина во девица, каде ќе започне да патува и романтичната Венера. Љубовта ќе струи низ воздухот, а Купидон активно ќе стрела со љубовни стрели.

Плутон, планетата на трансформацијата, ќе го прекине ретроградното движење на 28 август, помагајќи ни полесно да ги менуваме нашите животи. Поздравете ги промените!

ДЕВИЦИТЕ и ВАГИТЕ најсилно ќе ги почувствуваат позитивните влијанија на небесните тела.

Датум Случување
5 септемвриМарс влегува во девица
5 септемвриМеркур преминува во директно движење во лав
6 септември☽ Настапува полна месечина во риби
10 септемвриМеркур влегува во девица
20 септемвриВенера влегува во девица
20 септември☽ Настапува млада месечина во девица
22 септемвриСонцето влегува во вага
28 септемвриПлутон преминува во директно движење во јарец
30 септемвриМеркур влегува во вага

Табела: најважните датуми за месец септември и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18370 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?