Месечен хороскоп – ОКТОМВРИ, 2021 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ОКТОМВРИ, 2021

Месечен хороскоп – ОКТОМВРИ, 2021

Насмевнете се! Октомври ќе ни ја покаже убавата страна на животот.

Плутон, Сатурн и Јупитер ќе го прекинат ретроградното движење, а и Меркур ќе премине во директно движење на 18 октомври. Тоа значи дека ќе забележиме подобрувања и елиминирања на пречки на сите „фронтови“.

Венера, планетата на љубовта, ќе патува низ шкорпија и стрелец, па страста ќе лудува низ нашите тела. Колку е поладно надвор, толку пожешки ќе стануваат бакнежите и допирите.

Полната месечина на 20 октомври ќе стави акцент на нашите чувства и индивидуалните планови. Можно е конечно да ви се оствари голема желба.

Најсилно позитивно влијание од небесните тела ќе почувствуваат ВАГИТЕ, но и ШКОРПИИТЕ ќе бидат дарежливо наградени.

Датум Случување
6 октомври☽ Настапува млада месечина во вага
6 октомвриПлутон преминува во директно движење во јарец
7 октомвриВенера влегува во стрелец
11 октомвриСатурн преминува во директно движење во водолија
18 октомвриЈупитер преминува во директно движење во водолија
18 октомвриМеркур преминува во директно движење во вага
20 октомври☽ Настапува полна месечина во овен
23 октомвриСонцето влегува во шкорпија
30 октомвриМарс влегува во шкорпија

Табела: најважните датуми за месец октомври и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 4027 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.