Месечен хороскоп – октомври, 2016 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – октомври, 2016

Месечен хороскоп – октомври, 2016

Пред нас е спокоен едномесечен период, без бурна космичка динамика.

Сонцето ќе нè потсети на важноста да воспоставиме баланс меѓу личниот и професионалниот живот. Енергичниот Марс ќе ни ја засили амбициозноста, но и ќе ни го разбуди натпреварувачкиот дух, правејќи ги пожестоки битките за моќ и заработка. Венера, планетата на љубовта, ќе нè охрабри повеќе да се стремиме кон страст и интимни игри, а помалку кон романтика.

Нè очекуваат две млади месечини, што е ретка појава. Тоа значи и повеќе промени и донесување на брзи одлуки.

Најсреќни овој месец ќе бидат ВАГИТЕ, а исто така и ШКОРПИИТЕ ќе привлечат многу позитивна енергија од небесните тела.

Датум Случување
1 октомври☽ Настапува млада месечина во вага
7 октомвриМеркур влегува во вага
16 октомври☽ Настапува полна месечина во овен
18 октомвриВенера влегува во стрелец
23 октомвриСонцето влегува во шкорпија
24 октомвриМеркур влегува во шкорпија
30 октомври☽ Настапува млада месечина во шкорпија

Табела: најважните датуми за месец октомври и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Месечен хороскоп – октомври, 2016

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 701 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.