Месечен хороскоп – октомври, 2015 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – октомври, 2015

Месечен хороскоп – октомври, 2015

Нè очекува мирен месец, без многу пресврти. Благодарение на престојот на Сонцето во вага, многу друштвени средби ќе бидат исполнети со моменти за паметење.

И покрај тоа што во првата седмица од месецов Меркур со своето ретроградно движење ќе предизвика недоразбирања и одложување на планови, може дека се каже дека пред нас се хармонични денови.

Романтичната Венера, страсниот Марс и оптимистичкиот Јупитер ќе патуваат низ девица, создавајќи идеални услови за сензуални љубовни доживувања.

Претставниците на вага, девица и шкорпија ќе почувствуваат најпозитивни промени во текот на октомври.

Датум Случување
8 октомвриВенера влегува во девица
9 октомвриМеркур преминува во директно движење во вага
13 октомври☽ Настапува млада месечина во вага
23 октомвриСонцето влегува во шкорпија
27 октомври☽ Настапува полна месечина во бик

Табела: најважните датуми за месец октомври и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9638 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.