Месечен хороскоп – НОЕМВРИ, 2018 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – НОЕМВРИ, 2018

Месечен хороскоп – НОЕМВРИ, 2018

Ноември е месец на промени. Планетите ќе го менуваат движењето од ретроградно во директно и обратно, носејќи бранови на промени, шанси за нови почетоци, но и воскреснување на минатото во сегашноста.

Јупитер, планетата на среќата и богатството, на 8 ноември ќе влезе во оптимистичкиот стрелец, каде ќе остане до декември следната година. Среќата е на наша страна! Време е за порешително ризикување за поголеми добивки.

Во првата половина од месецов, Венера, планетата на љубовта, ќе се движи ретроградно. До 16 ноември ќе зачестат расправиите за стари љубовни проблеми или за бивши партнери. Зголемена е веројатноста и за обновување на романси со поранешни љубови. Во втората половина на ноември, Венера ќе се движи директно во мирољубивата вага, па хармонијата повторно ќе зацарува во љубовните односи.

Најсреќен ден за сите знаци е 26 ноември, кога ќе се случи космичка средба на Сонцето и Јупитер во стрелец. Исполнети со оптимизам ќе ги зграпчиме сите убави моменти и случувања кои таа средба ќе ни ги подари.

Во текот на ноември, ШКОРПИИТЕ и СТРЕЛЦИТЕ ќе бидат најмногу наградени од небесните тела.

Датум Случување
6 ноемвриУран со ретроградно движење влегува во овен
7 ноември☽ Настапува млада месечина во шкорпија
8 ноемвриЈупитер влегува во стрелец
15 ноемвриМарс влегува во риби
16 ноемвриВенера преминува во директно движење во вага
17 ноемвриМеркур преминува во ретроградно движење во стрелец
22 ноемвриСонцето влегува во стрелец
23 ноември☽ Настапува полна месечина во близнаци
25 ноемвриНептун преминува во директно движење во риби

Табела: најважните датуми за месец ноември и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9273 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.