Месечен хороскоп – НОЕМВРИ, 2017 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – НОЕМВРИ, 2017

Месечен хороскоп – НОЕМВРИ, 2017

Во текот на ноември нема да има невообичаено раздвижување на небесните тела, а новата поставеност ќе оддава позитивни вибрации.

Жешкиот Марс во текот на целиот месец ќе се движи низ вага, знакот на врските и правдата. Страста ќе нè топли во ладните денови. Под влијание на Марс, ќе бидеме посклони да разговараме за проблемите и недоразбирањата со љубовните партнери, што значи дека навреме ќе ги решаваме еднаш-засекогаш.

Таинствениот Нептун на 22 ноември ќе го прекине ретроградното движење, ослободувајќи нè од неосновани сомнежи. Полесно ќе им веруваме на блиските и нема како досега да се сомневаме и во лица кои имаат докажано дека ја заслужуваат нашата доверба. Немаат сите личности скриени намери.

Во последната седмица, Сонцето ќе ни донесе огромен оптимизам.

Најсреќни овој месец ќе бидат ШКОРПИИТЕ и СТРЕЛЦИТЕ.

Датум Случување
4 ноември☽ Настапува полна месечина во бик
5 ноемвриМеркур влегува во стрелец
7 ноемвриВенера влегува во шкорпија
18 ноември☽ Настапува млада месечина во шкорпија
22 ноемвриСонцето влегува во стрелец
22 ноемвриНептун преминува во директно движење во риби

Табела: најважните датуми за месец ноември и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18656 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?