Месечен хороскоп – ноември, 2015 | Хороскоп
Почетна » Забава » Хороскоп » Месечен хороскоп – ноември, 2015

Месечен хороскоп – ноември, 2015

Ноември ќе биде динамичен месец, исполнет со позитивни пресврти.

Таинствениот Нептун ќе го прекине ретроградното движење, бришејќи наши стравови и сомнежи. Појасно и пообјективно ќе можеме да гледаме на случувањата и да ја планираме иднината.

Венера, планетата на љубовта и убавината, ќе патува низ вага заедно со сексапилниот Марс. Тоа дуо недискутабилно ќе ја разгорува страста и ќе создава идеални услови за почеток на силни љубовни сојузи.

Шкорпиите ќе имаат најмногу бенефиции од поставеноста на небесните тела, но и стрелците ќе почувствуваат големо позитивно влијание.

Датум Случување
2 ноемвриМеркур влегува во шкорпија
8 ноемвриВенера влегува во вага
11 ноември☽ Настапува млада месечина во шкорпија
12 ноемвриМарс влегува во вага
18 ноемвриНептун преминува во директно движење во риби
20 ноемвриМеркур влегува во стрелец
22 ноемвриСонцето влегува во стрелец
25 ноември☽ Настапува полна месечина во близнаци

Табела: најважните датуми за месец ноември и движењето на небесните тела

Кликнете на вашиот хороскопски знак и дознајте како планетите ќе влијаат на вас овој месец:

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9638 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.